Yazıhan Belediyesi araç filosuna yeni araçlar ekledi

Türkiye Belediyeler Birliği Başkanlığından damperli kamyon, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ise tam donanımlı Yol Süpürme aracı hibe edildi.

Yazıhan Belediyesi araç filosuna yeni araçlar ekledi Haberler

Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk'ün girişimleri sonucu Türkiye Belediyeler Birliği Başkanlığından Yazıhan Belediyesine, damperli kamyon Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ise tam donanımlı Yol Süpürme aracı hibe edildi.

Göreve geldiği günden beri başarılı çalışmalara imza atan ve belediye başkanlığı olarak birçok projeye imza atan Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk; " Yazıhan  Belediyesinin araç filosuna yeni katılan 2015 model olan bir adet Damperli kamyon , bir adet tam donanımlı  yol süpürme aracı ve belediye olarak da 196 adet yeni çöp konteynırının tanıtımını yaptı.  Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, yaptığı açıklamada, “Yazıhan Belediyesi olarak geniş bir alanda hizmet veriyoruz. Yeni aracımız 33 mahallemize hizmet verecek. Alınan yeni süpürge aracımız temizlik işlerimizdeki performansımızı daha da artıracak. Çevre ve Şehircilik Bakanımıza, Malatya Milletvekillerimize, Türkiye Belediyeler Birliğimize ve  emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Altyapıdan üstyapıya, temizlikten, sosyal etkinliklere kadar her alanda Yazıhan da  yaşayan herkesin isteğine cevap vermeye çalıştıklarını ifade eden Öztürk, “Yazıhan mahallelerimizde çöpler haftada iki gün alınıyor. Çöplerin toplanması konusunda fazla şikayet almıyoruz. Bu personelimizin başarısıdır, onlara teşekkür ediyorum. Çöp toplamada olduğu gibi diğer tüm belediye hizmetlerimizde de vatandaşlarımızı mağdur etmemek için çalışıyoruz. Vatandaşlarımızdan ricamız, çöplerini kovaların dışına değil içine atmaları. Hemşerilerimizi bu konularda duyarlı olmaya çağırıyorum. Artık yazıhan da çevre temizliği kültürümüz oluşsun istiyoruz. Temizlik zaten dinimiz gereklerinden biridir. Bizler küçüklerimize örnek olalım. Gelecek nesillerimize temiz bir yaşam sunalım” şeklinde konuştu.