Geleneksel Bayramlaşma Merasimi Düzenlendi

Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk bayramın ikinci gününü vatandaşlarla geçirdi. mahalle halkıyla bayramlaştı.

Geleneksel Bayramlaşma Merasimi Düzenlendi

Yazıhan Belediye Başkanı  Nevzat Öztürk bayramın ikinci gününü  vatandaşlarla geçirdi. mahalle halkıyla bayramlaştı.

Yazıhan da bayramların en güzel şekilde yaşanması için gerekli tüm çalışmayı yaptıklarını ifade eden Başkan Öztürk,“İslam âlemi olarak, manevi iklimiyle saran, ortak bir ruhla kaynaştıran ve kucaklayan bir Kurban Bayramı’nı hep birlikte karşılamanın mutluluğu ve heyecanı içerisindeyiz. Ülke olarak birlik ve beraberliğe, kaynaşmaya ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde, milletimizin ve tüm İslam âleminin mübarek Kurban Bayramlarını tebrik ediyor Kurban Bayramı’nın tüm milletimize hayrılar getirmesini diliyorum.  İslam coğrafyasında akan kan ve gözyaşının dinmesine vesile olmasını diliyorum. Ülkemizin birliğine, beraberliğine ve büyümesine kast etmiş olan terörün son bulmasını niyaz ediyorum'' dedi

 

Kurban Bayramı süresince belediye ekiplerimiz aralıksız çalışmaktadır. Kurban bayramı süresince emeği geçen bütün belediye personelimize teşekkür ediyorum. Yazıhan Belediyesi olarak halkımız için en iyi hizmetleri yapmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile vatandaşlarımızın ve tüm hemşerilerimizin kurban bayramlarını tebrik ediyorum. Bayramlar bayram gibi yaşanmalıdır. Büyükler ziyaret edilmelidir, hastalar ve yaşlılar ziyaret edilmelidir. Komşular ile bir araya gelinmelidir. Kesilen kurbanlar paylaşılmalıdır. Bu nedenle en güzel bayramın Yazıhan da yaşanılacağına yürekten inanıyorum” dedi.
Başkan Öztürk Cumhuriyet Parkında düzenlenen bayramlaşma merasiminde vatandaşlarla bayramlaşıp sohbet etti. dolayı Başkan Öztürk’e teşekkür eden vatandaşlar, Bizleri bir araya getirdiğinden bu uygulamalardan dolayı büyük memnuniyet duyduklarını ifade ettiler.