Belediyemizce Brokoli Serası Kuruldu

SODES projesi kapsamında yürütülen, Geleceğimiz Örtü Altı Sebzecilik Projesi kapsamında domates ve hıyar seralarının ardından Brokoli yetiştirilmeye başlandı.

Belediyemizce Brokoli Serası Kuruldu Haberler

Yazıhan Belediyesi olarak SODES projesinin ilkini bitirip ikinci etabına geçtiklerini söyleyen Başkan Nevzat Öztürk,  “İkinci etapta Salatalık ve Brokoli üretimi yapacağız. Bölgedeki hanım kardeşlerimiz bu sebzenin dikiminde ve toplanmasında hem eğitim alıyor hem de ailelerine katkı sağlıyorlar.  İleride gerçekleştireceğimiz topraksız tarımında bir alt yapısı olacak. Hanım kardeşlerimize ve Özlem hocamıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

BROKOLİYİ BÖLGE ÇİFÇİSİNE TANITACAĞIZ SODES projesinde belediyeye ’Geleceğimiz Örtü Altı Sebzecilik’ adlı projede destek verdiklerini belirten Doç. Dr. Özlem Altıntaş, “Özellikle hanımların da üretime katılabileceği bir proje oldu. Biz ilkbahar döneminde örtü altında domates ve salatalık üretimi yaptık. Şimdi sonbahar üretimi için iyi gelir getiren brokoliyi bölge çiftçisine hem tanıtmak hem de örtü altında kalitesinin iyi olduğunu göstereceğiz. Fidelerimizi getirdik ve hanım arkadaşlarımızla beraber dikimini gerçekleştireceğiz” diye kaydetti. Serada çalışan hanımlarda bu projede çalışmaktan memnun olduklarını belirtip, “Hem eğitim alıyoruz hem de evimize katkımız oluyor. Bu başkanımızın sağlamış olduğu bir fırsat” diye söylediler.