20 Km'lik Grup Yolu Asfaltlandı.

İlçenin en önemli grup yollarından biri olan Durucasu, Kömüşhan, Bereketli, Mısırdere, Başpınar, Hamidiye Yazıhan grup yolunu asfalt çalışması tamamlandı.

20 Km'lik Grup Yolu Asfaltlandı. Haberler

Malatya Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa yapmış olduğumuz çalışmalar sonucunda ilçenin en önemli grup yollarından biri olan Durucasu, Kömüşhan, Bereketli, Mısırdere, BaşpınarHamidiye Yazıhan grup yolunu asfaltlarının tamamlanması ile birlite önemli bir sorun daha çözüme kavuştu. 

Yazıhan'ın 20.5 kilometre uzunluğundaki grup yolunu standartlara uygun hale getiriyor. Grup yolu Sürür, Durucasu, Kömüşhan, Bereketli, Mısırdere, Başpınar mahallelerinin de ulaşımını sağlıyor. 3 kat genişletildi. Geçtiğimiz yıl grup yolunda genişletme çalışmaları yapan Yazıhan Belediyesi ve  Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa yapmış olduğu çalışma ile yolu 4 metre genişlikten 12 metre genişliğine çıkarmıştı. Grup yolunun Durucasu bölgesinde köprü genişletme çalışmaları ise bu yıl yapılacak. Grup yolunda stabilize çalışmalarının devamında yolu sathi asfalt ile kaplanması ile bölgenin önemli bir sorununu çözülmüş olacak