Yazıhan'da Cirit Heyecanı Yaşandı

Yazıhan Atlı Spor ve Cirit Kulübü ve Kangal Atlı Spor ve Cirit Kulübü arasında dostluk ve hazırlık maçı yapıldı.

Yazıhan'da Cirit Heyecanı Yaşandı Haberler

Yazıhan Atlı Spor ve Cirit Kulübü ve Kangal Atlı Spor ve Cirit Kulübü arasında dostluk ve hazırlık maçı yapıldı. Yazıhan Atlı Spor ve Cirit Kulübü ile Kangal Atlı Spor ve Cirit Kulübü arasında dostluk maçı yapıldı.

Yazıhan merkezde yapılan müsabakaya  ilçe halkının yoğun ilgisini gören cirit müsabakasında oldukça heyecanlı dakikalar yaşandı. Genç, yaşlı her kesimin ilgi gösterdiği cirit sporu Yazıhan'da yaygınlaşarak devam edecek. Yazıhan ekibinin at üstünde duruşu ve değişik figürler sergileme yetenekleri izleyicilerden büyük alkış topladı. Devre arasında bölgeye has olan tura oyunu da ayrıca bir güzellik kattı.

Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk  yaptığı konuşmada" Bu gün buarada yapılan maçta kazanan yok iki takım da harika figürler ile ve oyunları ile izleyenlere heyecanlı dakikalar yaşattı. Dostluk kazandı çok güzel bir maç sergilediler her bir sporcumuza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu kış gününe rağmen halkın yoğun bir ilgisiyle karşılaştık inşallah önümüzdeki yıllarda spor kompleksini de ilçemize kazandırırız. Bu spor tesisi ile birlikte geleneksel sporlarımız Atlı cirit, At Üstünde okçuluk, binicilik gibi ata mirasımızı gelecek nesillere aktaracağız " şeklinde konuştu.