Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi.

31 Mart 2021 14:12 Yazıhan Belediyesi 771

2021 yılı Muhtarlar Koordinasyon Toplantısı’nın yedincisi, Yazıhan İlçesi’nde Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve muhtarların katıldığı toplantıyla gerçekleştirildi. Toplantıya, Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, AK Parti İl Başkanvekili İsmail Hakkı Pekel, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Özlem Pelitoğlu, Genel Sekreter Cemal Nogay, Genel Sekreter Yardımcıları, siyasi parti ilçe başkanları ve daire başkanları katıldı.

2021 yılı Muhtarlar Koordinasyon Toplantısı’nın açılışında konuşan Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, Büyükşehir Belediyemiz ile uyum içerisinde çalışıyoruz. İki yıl içerisinde ilçemizde altyapı ve üstyapı noktasında çok büyük çalışmalara imza atıldı. Yapılan bu çalışmalar sizin koordinasyonunuzda gerçekleştiriliyor. Biz Yazıhan’da birlik ve beraberlik içerisinde olduk. Yazıhan ilçemizin 618 kilometre kare alanımız, 33 mahallemiz ve mezramız bulunmakta. Hiçbir mahallemizi, mezramızı, insanımızı ötekileştirmeden Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte herkese aynı yakınlıkta ve mesafede olduk. Yunus Emre’nin dediği gibi ‘Yaratılanı seviyoruz, Yaratandan ötürü’ insanın olduğu her yerde ihtiyaçlar var bizlerde bu ihtiyaçları karşılamaya çalışıyoruz. Yazıhan ilçemiz tarım arazilerinin suya kavuşması ile birlikte birçok tarım ürününün yetiştiği bir alan haline geldi. Yapılan ve yapılacak olan hizmetlerden dolayı tekrar teşekkür ediyor” dedi. 

TOPLANTIMIZ HAYIRLARA VESİLE OLMASINI TEMENNİ EDİYORUM

Muhtarlar Koordinasyon toplantısının hayırlara vesile olması temennisinde bulunan AK Parti İl Başkan Vekili İsmail Hakkı Pekel, “Muhtarlar koordinasyon toplantımız için Yazıhan ilçemizdeyiz. Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapılan yatırımları ve planlanan projeleri burada istişare edeceğiz. Ayrıca bu toplantıda muhtarlarımızın görüş, öneri ve isteklerini alacağız.” şeklinde konuştu.

“GÖNLÜ AŞK OLANIN ŞEHRİ GÜLİSTAN OLUR”

En büyük hizmetin birlik ve beraberliğin sağlandığı bu koordinasyon toplantılarının olduğunu belirten Başkan Gürkan ise yaptığı konuşmada, “Biz el birliği ile birbirimize destek vererek birbirimize destek olacağız. Muhtarların fikir ve düşünceleri bizim için önemlidir, manidardır, anlamlıdır. Bizlerde şehri inşa ederken Hacı Bayramı Veli Hazretlerinin dediği gibi, insan şehri inşa ederken taşın toprağın arasında kendini inşa eder diyor. Gönlü taş olanın şehri taş olur, gönlü aşk olanın şehri gülistan olur diyor. Bizlerin gönlü aşk ile dolu insanı sevme aşkı ile dolu. Cenab-ı Allah’ın yarattığı bütün yaratılanı sevme ile dolu. Yaratılanı severiz, yaratandan ötürü. Yarının gençlerine, evlatlarımıza aydınlık bir Türkiye bırakabilirsek, barış ve huzur içerisinde bir şehir ihdas edebilirsek en büyük şerefi biz elde etmiş oluruz. Birlik ve beraberlik olursa yapılmayacak hizmet yoktur. Mevlana Hazretleri diyor ki, ‘Olmayacak işler ola sizler Cenab-ı Allah’a yalvarasınız, Cenab-ı Allah o işleri yapa siz seyredesiniz’ Malatya şehri huzurlu bir şehir. Yardımlaşma, kaynaşma en üst seviyede. Birlik, beraberlik içerisinde olalım Allah işlerimizi kolaylaştırır. Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak bütçemizin üzerinde hizmet ve yatırımlar gerçekleştiriyoruz. Gerçekleştirmiş olduğumuz hizmetler Malatya’nın geleceğine ışık tutacak, yön verecek hizmetlerdir. Deprem ve Pandemi gibi büyük sorunların olduğu bir dönemde bile hizmetlerimizde herhangi bir aksama olmadı. Çalışmanın, gayret etmenin adil ve adaletli olmanın temel esas alındığı azim duygusu olacak diyoruz. Yönetim anlayışımızda şemsiyemiz gökyüzüdür. Nasıl ki havadan isteyen istediği gibi faydalanıyorsa, penceresini kapatmayan güneşten nasıl faydalanıyorsa bizim hizmet anlayışımız ve bakış açımız aynı düstur üzerine olmalıdır” dedi. 

“MALATYA’NIN GELECEĞİNE HİZMET YAPIYORUZ”

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve yapılmakta olan hizmetler ile ilgilide bilgiler aktaran Başkan Gürkan, “Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Şahsın görünür rütbe-i eserinde. Bizim eserlerimiz ortada söylemiş olduğumuz hizmetlerin hepsi yapılmakta. Bir belediye başkanı sadece seçildiği sürenin belediye başkanı olmamalı. Geçmişe, günümüze ve geleceğe yatırım yapabilecek vizyona sahip olmalıdır. Geçmiş tarihi ayağa kaldırarak geçmişin, günümüze hizmet ve yatırım yaparak günümüz ve geleceğe bu hizmetleri aksettirirseniz geleceğin belediye başkanı olursunuz. Bulunduğumuz yerde işgalcimeyiz, fetihçimeyiz. Eğer bir kişi gittiği yeri geriye ricat ettirmişse yani ihmal etmişse o işgalci yöneticidir. Ama gittiği yeri ileriye götürmüşse, ihya etmişse o fetihçi yöneticidir. Allah bizlere fetihçi yöneticilik yapmayı nasip etsin. Sizlerle beraber olmaktan büyük onur duyduğumu belirtmek istiyorum. Allah bu birliğimizi, beraberliğimizi ve dirliğimizi bozmasın. Bir olacağı, iri olacağız, diri olacağız hep birlikte Yazıhan olacağız, hep birlikte Malatya olacağız ve hep birlikte Türkiye olacağız” şeklinde konuştu.

MUHTARLARDAN HİZMET TEŞEKKÜRÜ

Yapılan konuşmaların ardından MASKİ Genel Müdürü Mehmet Yaşar Karataş ve Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanı Mehmet Mert, geçtiğimiz yıl içerisinde Yazıhan İlçesi’nde yapılan çalışmaları ve 2021 yılında yapılacak olan yatırım ve hizmetlerle ilgili bilgiler aktardı.Toplantıya katılan muhtarlar, yapılan hizmet ve yatırımlardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve ekibine teşekkür edip, mahalleleri ile ilgili eksik kalan sorunları dile getirdiler.

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.