Vali Kaban Yazıhan’da Muhtarlarla, Kurum Yetkililerini Bir Araya Geldi

Vali Kaban Yazıhan’da Muhtarlarla, Kurum Yetkililerini Bir Araya Geldi Haberler

Vali Ali Kaban, Yazıhan ilçesinde başta genel güvenlik ve asayiş konuları olmak üzere ilçedeki yatırım çalışmaları, içme suyu ve kanalizasyon, elektrik, meralar, ağaçlandırma ile eğitim ve sağlık konularındaki ihtiyaç ve sorunlar ile ilgili muhtarlar, sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderleri ile bir toplantı gerçekleştirdi.  İlçenin sorunları müzakere edilerek talepler ve sorunlar dinlendi ve çözüm geliştirilmesi yönünde görüşler alındı.

Toplantıya İlçe Kaymakamı İdris Akça, İlçe Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, İl Jandarma Komutanı J. Albay Şerafettin Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, Büyükşehir Belediye Başkanlığı yetkilileri, Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü yetkilileri, Vakıflar Bölge Müdürlüğü,  İl Afet Acil Durum Müdürlüğü, İl Müftülüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Kadastro Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Defterdarlık, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Fedaş-Aksa Müessese Müdürlüğü, DSİ 92. Şube Müdürlüğü, Orman İşletme Müdürlüğü ve Karayolları 81. Şube Şefliği Yetkilileri, Mahalle Muhtarları, Siyasi Parti Temsilcileri ve Kanaat Önderleri katıldı.

Toplantıda Mahalle Muhtarları sorun, talep ve önerilerini şifai olarak iletirken toplantının sonunda ilgili daire müdürleri de muhtarların sorun ve taleplerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

  Vali Kaban yaptığı konuşmada, “Bugün verimli bir buluşma oldu, bütün sizlere muhtarlarımıza, STK temsilcilerimize, kanaat önderlerimize İl Kurum Müdürlerimize, İlçe Kurum Müdürlerimize teşekkür ediyorum. Bu yaptığımız toplantı, sorunları yerinde görelim ve dinleyelim diye yaptığımız bir toplantı. Her zaman için kapımız açık, bu noktada sorun yok. Zaten gelip görüşen arkadaşlarımız bilir, sürekli görüşüyoruz. O anlamda da toplantıları beklemeye de gerek yok, her zaman bekleriz. Katılımlarınız için teşekkür ediyorum” dedi.  Toplantı sonunda Muhtarlar Vali Kaban’ı ilçelerinde görmekten duydukları memnuniyeti ifade ederek böyle geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştirmiş olmasından dolayı teşekkürlerini ilettiler.